Eesti naiste rannajalgpalli eestvedaja Carmen Loime mängis esimese Eesti naisena välisklubis!
Sellel suvel õnnestus Eesti naiste rannajalgpalli eestvedajal ja Läänemre rannajalgpalliliiga korraldajal Carmen Loimel saada ‘võta või jäta’ võimalus – minna 10-päevaks Lõuna-Hispaania väiksesse linna Cádiz ja seal liituda kohaliku naiste rannajalgpalli tiimiga.
Carmen pikalt ei mõelnud, sest see unistus oli tal juba ammu.. Olla rannajalgpalli südames, teha reaalselt trenni ja näha, kuidas üks naiste rannajalgpalli tiim toimida võiks.
Carmen liitus tiimiga “C.D Fun and Learning”, kelle peamiseks eesmärgiks on võistelda, et saada kogemust ja hoida rannajalgpalli populaarsust.
“Tiim ise on väga elav, erinevad kultuurid ja vanused on koos ja vibe on mega. Ma olin selle tiimiga koos 1,5 nädalat ja sisimas tundsin, et mind võeti kiiresti omaks ja olin nagu osa perekonnast.
Tiimi eestvedaja Rocio Estefani on väga lahe ja elav naine. Ta on suurelt hingega asja juures. Tal on soov naiste rannajalgpalli arendada ja kasvatada seda veel suuremaks. Erinevate inimestega suhtlemisel tuleb ta suurepäraselt toime, kuna igapäevaselt töötab koolis õpetajana. Rocio andis mulle indu ja inspiratsiooni selleks, kuidas toimetada naiste rannajalgpalliga Eestis.”
Kuna naiskond koosneb pooltest Hispaania ja pooltest USA naistest, siis lähtuvalt sellest on tüdrukud andnud endale omapärase hüüdnime ‘’Cadithfornia’’ (Cadith ehk Cádiz ja California).
“Nad on tõesti südamega asja juures, sest näiteks USAst pärit tüdrukud käivadki aeg-ajalt Hispaanias, et tiimiga treenida ja võistelda ning ülejäänud aeg USAs olles treenitakse individuaalselt. Lisaks on märkimisväärne ka see, et Eestile sarnaselt tehakse seda kõike hobikorras, omast vabast ajast, põhitöö kõrvalt.”
Samal ajal kui Carmen Hispaanias oli, toimus klubil ka noortelaager. Carmeni päevad olidki täis rannajalgpalli, sest päeval aitas ta laagrit läbi viia ning õhtuti toimusid naiskonna treeningud.
“Mu päevad olid väga mitmekülgsed. Päeva esimeses pooles, kas pidin tegema kaugtööd või sain linna peal ringi vaadata. Pärastlõunal toimus laste laager (peamiselt tüdrukutele, aga oli ka poisse), kus USA tüdrukud viisid läbi rannajalgpalli tutvustava trenni ja tegid erinevaid mänge/harjutusi. Laagri lõpus toimus turniir (tüdrukud, poisid eraldi). Huvitav oli näha seda, et enamus tüdrukuid puutusid esimest korda kokku rannajalgpalliga ja leidus ka neid, kes ei olnud varem üldse jalgpalli mänginud. Väga meeldiv oli tüdrukutes näha sellist julgust uut ala proovida.
Õhtuti toimusid naiskonna trennid. Mõnel päeval oli lausa 2 trenni, nii hommikul kui õhtul. Trennid olid väga tehnilised just mängijate unikaalsuse ja tehniliste omaduste poolest ning seega oli väga eriline ja põnev tunne olla osa sellest protsessist.
Lisaks trennitegemisele oli mul võimalus tiimiga koos mängida ka Andaluzian Cup’il, mis toimus 23.-24. juunil, kus õnnestus ka mul 1 värav lüüa! Saavutasime naiskonnaga turniiril 3.koha.”
NAISTE RANNAJALGPALLI ARENDAMINE
Erinevalt Eestist on kultuurile omapäraselt Hispaanias ka naistel toimiv rannajalgpalli liigasüsteem, kuid siiski on arenguruumi palju ning ikka nähakse ka individuaalselt vaeva, et rannajalgpalli populaarsust naiste seas hoida.
“Rannajalgpalli süsteem koosneb seal kahest liigast; Premier League ja madalam, võib-olla sarnaselt nagu Eestis rannajalgpallis meeste meistri- ja esiliiga. Veel on igasuguseid turniire, sarnane nagu Andaluzian Cup. Lisaks on neil selektsiooni mängud ehk nö “piirkonna koondised” panevad oma parima tiimi kokku ja mängivad üksteise vastu ja mille võitja piirkond saab esindada Hispaania koondist. Selline süsteem on loodud ka ilmselt vastavalt vajadusele, et Hispaania oluliselt suurem Eestist ja igas piirkonnas ikkagi treenitakse ka rannas.
Sarnaselt Eestile enamus mängijatest mängib ka liigat, aga nende liiga on septembrist-märtsini ehk see ei sega neid mängimast rannajalgpalli.”
Selle käiguga kirjutas Carmen ennast ajalukku, olles esimene Eesti ranna naisjalgpallur, kes on mänginud välismaa klubi eest.
“Kindlasti ei jää see mu viimaseks korraks! Sain sealt nii palju inspiratsiooni ja palju uusi sõpru. Mind oodatakse sinna väga tagasi. Olen nii tänulik, et mulle selline võimalus tekkis ning kõik see, mis selle 10 päevaga seal ära tehtud sai, ületas kindlasti mu ootusi. See kogemus näitas mulle, et kõik on võimalik, kui on piisavalt tahtmist ja pealehakkamist.”
Eesolevaks uueks rannajalgpalli hooajaks on arengukavas plaanis keskenduda rohkem ka naiste rannajalgpalli populariseerimisele. Seega kutsume üles kõiki noori-vanu rannajalgpalliga huvitatud naisterahvaid.
Hoia end Eesti naiste rannajalgpalli üleskutsete ja tegemistega kursis, andes endast meile märku ning jälgides meie sotsiaalmeedia kontosid.
Instagram: @naisterannajalgpall
FB; Beach Soccer Estonia
Foto: Mihkel Naukas